PEŁNA DIAGNOSTYKA KORONAWIRUSA SARS-CoV-2

Ograniczanie kontaktów to najlepszy sposób na zatrzymanie każdej epidemii, ale w dzisiejszych czasach stan izolacji społecznej nie może trwać w nieskończoność, zwłaszcza mając na uwadze dostęp do placówek ochrony zdrowia. Wykonywanie możliwie największej ilości wysokiej jakości testów pozwala na szybkie wykrywanie ognisk koronawirusa i „gaszenie” ich, zanim rozprzestrzenią się na większą grupę osób. Dlatego ZAPRASZAMY do skorzystania z możliwości wykonania PEŁNEJ DIAGNOSTYKI KORONAWIRUSA w naszym laboratorium.

TESTY GENETYCZNE-PCR

„Złotym standardem” w diagnostyce COVID-19 jest wykrywanie materiału genetycznego (RNA) wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR w materiale z dróg oddechowych (np. wymaz z nosa).
Materiał pobieramy po upływie 5-14 dni od kontaktu z osobą zakażoną lub od osoby z objawami wskazującymi na COVID-19.
Pracujemy na aparacie GENXPERT firmy Cepheid, wykrywającym dwa róże fragmenty genomu SARS-CoV-2. Czas oczekiwania na wynik wynosi 2 godziny.
Wynik wydajemy w języku polskim i/lub angielskim.

SZYBKIE TESTY ANTYGENOWE

Testy antygenowe, które wykrywają antygeny SARS-CoV-2 w materiale z dróg oddechowych (np. wymaz z nosa), charakteryzują się niższą czułością niż testy PCR. Zgodnie z rekomendacjami WHO testy antygenowe do użytku diagnostycznego powinny charakteryzować się czułością >80% i swoistością >97% w porównaniu do testów PCR.
Materiał należy pobrać na 1-3 dni przed wystąpieniem objawów lub 5-7 dni po ich wystąpieniu.
Pracujemy na szybkim jakościowym teście firmy Abbott spełniającym zalecenia WHO.
Wynik jest dostępny po 30 minutach.
Wynik wydajemy w języku polskim i/lub angielskim.

BADANIA SEROLOGICZNE z krwi żylnej SARS-CoV-2 IgM i SARS-CoV-2 IgG

Wykrywamy przeciwciała IgM i IgG za pomocą dwóch niezależnych testów, co pozwala na uzyskanie odpowiedzi na pytanie: na jakim etapie odpowiedzi immunologicznej jest pacjent.
Test SARS-CoV-2 IgG jest także pomocny do wykrywania przeciwciał powstałych po szczepieniu.
Badania wykonujemy na aparacie VIDAS firmy Bio Merieux metodą półilościową.

Cennik badań komercyjnych – Laboratorium

 

Skip to content