Tomasz Walasek: Centrum Opieki Długoterminowej w Koszalinie przyjmie pierwszych pacjentów w najbliższy piątek. Zapewniliśmy im królewskie warunki

Dyrektor Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie
był popołudniowym gościem na naszej antenie. W rozmowie z Arkadiuszem Wilmanem opowiedział m.in. o największej inwestycji w historii tego szpitala.

Przypomnijmy, w sobotę otwarto Centrum Opieki Długoterminowej. Placówka działa w Specjalistycznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. W centrum znajduje się obecnie 47 łóżek dla pacjentów, wraz z izbą przyjęć, gabinetami lekarskimi oraz zabiegowymi.

Tomasz Walasek zaznaczył na naszej antenie, że koszt tego projektu wyniósł ponad 27 mln złotych: – Nasza placówka gwarantuje europejskie standardy i stworzyliśmy królewskie warunki. Przewidujemy, że pod koniec listopada będziemy mieć zajęte wszystkie miejsca.

– Potrzeby na takie usługi medyczne są ogromne, wręcz nieograniczone. W ciągu około 2 lat planujemy dobudow do centrum kolejne 2 piętra. Pozwoli to na umieszczenie dodatkowych 90 łóżek dla pacjentów – dodał nasz rozmówca.

Podczas wtorkowej rozmowy Tomasz Walasek opowiedział także m.in. o kondycji finansowej szpitala gruźliczego.

Więcej w poniższej rozmowie.

źródło: Polskie Radio Koszalin 

Skip to content