Tomasz Walasek obejmie funkcję pełniącego obowiązki dyrektora koszalińskiego szpitala gruźliczego

Dotychczasowy dyrektor Robert Szank, który szpitalem kierował od 12 lat, zrezygnował ze stanowiska pod koniec stycznia.

Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie to lecznica podlegająca Urzędowi Marszałkowskiemu. Decyzję o powołaniu Tomasza Walaska ogłosił w piątek Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego: – Jest to bardzo doświadczony dyrektor, który jest jednocześnie dyrektorem Szpitala Powiatowego w SławnieBędzie pełnił funkcję dyrektora w Sławnie i tutaj. Są to dwie umowy cywilnoprawne.

Tomasz Walasek rozpocznie pracę z początkiem maja. Dziś podkreślił, że szpital przeciwgruźliczy w Koszalinie to piąta jednostka medyczna, którą będzie zarządzał: – W każdej udało się doprowadzić do tego, że był, bądź jest dodatni wynik finansowy. I tego będziemy się trzymali. Załoga jest doświadczona, jednostka jest bardzo ładna, a naszą rolą jest żebyśmy pracowali jeszcze lepiej ku zadowoleniu pacjentów.

Podczas konferencji prasowej Tomasz Walasek został zapytany o to, w jaki sposób zamierza pogodzić zarządzanie dwoma szpitalami w różnych miastach. – Mieszkam w Białogardzie i dojeżdżam codziennie do Sławna. Teraz będę nocował dwa lub trzy dni w Sławnie, następnego dnia przyjeżdżam tutaj i załatwiam wszystkie sprawy do samego końca. Nie widzę żadnej kolizji – odpowiedział i dodał, że z natury jest pracoholikiem, który pracuje po 400 godzin w miesiącu.

Tomasz Walasek w przeszłości kierował także szpitalem w Białogardzie, był zastępcą dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie oraz dyrektorem polikliniki koszalińskiej. Konkurs na stanowisko dyrektora koszalińskiego „Gruźlika” zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Tomasz Walasek dziś zapowiedział, że zamierza w nim wystartować.

źródło: Polskie Radio Koszalin 
Skip to content