Zmiany na lepsze

Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc (SZGiCHP) w Koszalinie w najbliższych dniach przystąpi do kompleksowej przebudowy i modernizacji dziedzińca wewnętrznego szpitala. Inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.
Zmiany te przyczynią się nie tylko do poprawy estetyki i komfortu placu szpitalnego, ale przede wszystkim do poprawy funkcjonalności poprzez m. in. równomierne obniżenie całej powierzchni dziedzińca, stworzenie podjazdu dla karetek pod wejście główne Szpitala wraz z placem manewrowym dla pojazdów kolumny sanitarnej, dostawców, pacjentów oraz umożliwienie bezpośredniego podjazdu dla pacjentów do wejścia do Szpitala. Poprawa nastąpi również w sferze bezpieczeństwa poprzez: wyburzenie ponad pięćdziesięcioletnich murów oporowych oraz funkcjonalniejsze oświetlenie i monitoring obszaru. Inwestycja ta wpisuje się w trwający od 6 lat sukcesywny proces modernizacji SZGiCHP.
W trakcie przebudowy dziedzińca zaistnieje potrzeba wyłączenia wejścia do szpitala od Alei Monte Cassino, w związku z tym tymczasowo do Izby Przyjęć, oddziałów szpitalnych i Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego będzie się można dostać od strony ul. Niepodległości, głównie wejściem „B”, które jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz karetek. Plan inwestycyjny przedstawiony przez wykonawcę zakłada zakończenie prac na dzień 17.11.2017 r.

Za utrudnienia, które będą towarzyszyć pracom budowlanym bardzo przepraszamy.

Skip to content