PLEBISCYT HIPOKRATES 2016

Dnia 23 maja 2016r. zostały uroczyście ogłoszone wyniki plebiscytu Hipokrates.
W uroczystości nagradzania zwycięzców wzięli udział reprezentanci Patronów tego wydarzenia, a Województwo reprezentowała pani Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Tegoroczna gala odbywała się pod patronatem:
– Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza,
– Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie,
– Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie,
– Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie,
– Czesława Hoca – Posła do Parlamentu Europejskiego.

    Obecna siódma edycja plebiscytu różniła się od dotychczasowych formułą. W pierwszym etapie czytelnicy wybrali najlepszych w poszczególnych powiatach. Etap ten trwał trzy tygodnie, podczas których czytelnicy oddawali głosy na swoich ulubionych lekarzy, pielęgniarki, przychodnie, gabinety stomatologiczne. Tym samym poznaliśmy najpopularniejszych przedstawicieli ochrony zdrowia w poszczególnych powiatach, tj.: pięciu najlepszych laureatów z powiatów oraz dziesięciu z Koszalina w następujących kategoriach: najpopularniejszy lekarz, najpopularniejsza pielęgniarka i najpopularniejsza przychodnia. Tak więc te osoby przeszły dalej do drugiego etapu. Druga część plebiscytu Hipokrates dała wszystkim kandydatom równe szanse, zaś o wygranej decydowały głosy kapituły i czytelników. Oni to właśnie wyłonili laureatów w kategoriach: Lekarz Roku, Pielęgniarka Roku oraz Przychodnia Roku.

     Jest nam niezmiernie miło poinformować i zarazem poszczycić faktem, iż zdobywczynią bardzo gustownej i wytwornej statuetki Hipokratesa w kategorii Pielęgniarka Roku jest pani Małgorzata Rynarzewska, która pracuje na Izbie Przyjęć Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc. Pani Małgorzata jest laureatką pierwszego miejsca w kategorii Najpopularniejsza Pielęgniarka 2015 roku, tegoroczne zwycięstwo jest więc potwierdzeniem jej zawodowej i czysto ludzkiej wartości.

    Ponadto Kapituła Konkursu wraz z czytelnikami przyznała wyróżnienie w kategorii Przychodnia Roku. Laury te przypadły Specjalistycznemu Zespołowi Gruźlicy i Chorób Płuc. Nagrodę w postaci Dyplomu uznania oraz pięknie grawerowanych życzeń od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza odebrał z rąk pani Anny Mieczkowskiej,  Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Dyrektor palcówki – Robert Szank.

    Statuetki w obu kategoriach są dla naszej placówki ogromnym sukcesem, dowodami sympatii i uznania oraz niekwestionowanym powodem do dumy. Z każdym zwycięstwem wiążą się również zobowiązania – wynikające z naturalnej potrzeby rozwoju, intelektualnego apetytu i zdrowych ambicji do podejmowania kolejnych wyzwań.  Wierzymy, że tych właśnie wyzwań w zawodowych planach nie zabraknie zarówno pani Małgorzacie jak i całemu zespołowi pracowników Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie.

Skip to content