27 czerwca 2013r. obchodzimy II Polski Dzień Spirometrii. Firma nasza pośród 100 innych w kraju w tym dniu zaprasza Państwa do wykonania BEZPŁATNYCH BADAŃ SPIROMETRYCZNYCH. II Polski Dzień Spirometrii patronatem swym objęła Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Pani Agnieszki Pachciarz a uczestniczymy w nim na zaproszenie Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.
Informujemy, że akcji tej poświęcona będzie konferencja prasowa w Polskiej Agencji Prasowej, dnia 21.06.2013r. o godz. 11.00. Na konferencji do publicznej wiadomość podana będzie pełna lista placówek uczestniczących w II Polskim Dniu Spirometrii.
POChP jest przewlekłym schorzeniem, które charakteryzuje się niecałkowicie odwracalnym ograniczeniem przepływu powietrza (tzw. obturacja) przez drogi oddechowe. Jest naturalną konsekwencją przewlekłych zapaleń oskrzeli przechodzonych w przeszłości.
Rozwija się wiele lat i początkowo nie daje objawów budzących niepokój pacjentów. Do objawów takich możemy zaliczyć: przewlekły kaszel (często w ciągu dnia), połączony z odkrztuszaniem plwociny, duszność nasilającą się po wysiłku i podczas infekcji oddechowych. Jednak wielu palaczy, przez lata nie rozpoznaje tych symptomów jako patologicznych uważając je za naturalną reakcję organizmu na palenie tytoniu.
Chorzy na POChP stopniowo stają się coraz mniej odporni na wysiłek fizyczny. Najpierw męczą się przy wchodzeniu na 1-2 piętro a później trudność sprawiają im nawet najprostsze czynności domowe jak ubieranie się, czesanie, w końcu nie są w stanie wyjść z łóżka i z domu. Konsekwencją POChP jest inwalidztwo oddechowe. Choroba skraca życie średnio o 10-15 lat.
Statystyki wskazują, że na POChP zachoruje co 10 osoba, która ukończyła 40 rok życia. Obecnie liczbę chorych na POChP na świecie szacuje się na 210 mln, ale wielu ekspertów uważa, że może być ich nawet 600 mln, natomiast w Polsce choruje 2,5 mln osób. Z badań wynika jednak, że nawet 80 procent z nich może nie być tego świadomych i nie mają poczucia potrzeby leczenia.
ZAPRASZAMY
27 czerwca 2013r. w godz. 12.00 – 16.00
Koszalin, ul. Niepodległości 44-48, wejście „B”